Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Przedwyborcza debata Radia Kraków w Nowym Sączu.

Foto: Damian Radziak.
 
          Debata przedwyborcza Radia Kraków została zorganizowana w Nowym Sączu w dniiu 27 września 2018r. po godz. 18 w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ. Jako przedstawiciele Sadeckiej Lewicy byliśmy na tej debacie razem z naszym kandydatem na prezydenta Nowego Sącza Rafałem Skąpskim. Obecni byli wszyscy kandydaci na prezydenta poza Ludomirem Handzlem, któremu stan zdrowia nie pozwolił na przybycie. Tematyka debaty dotyczyła spraw Nowego Sącza i kierunków jego rozwoju. Szczegółowa relacja znajduje się na stronie internetowej Radia Kraków. http://www.radiokrakow.pl/…/przedwyborcza-debata-w-nowy…/8/… (zdjęcia) oraz http://www.radiokrakow.pl/debaty-wyborcze/debata-przedwyborcza-w-nowym-saczu/ (nagranie).
          Nasz kandydat Rafał Skąpski z właściwym sobie spokojem merytorycznie odpowiadał na zadawane w debacie pytania. Dyskusję w dużym stopniu zdominowały trudności komunikacyjne Nowego Sącza, utrudniające mu przyśpieszony rozwój, w szczególności cięgnący się od kilku lat problem budowy "Sądeczanki", czyli połączenia Nowego Sącza z autostradą w Brzesku. Istotną inicjatywę w tej kwestii złożył Rafał Skąpski (cytat z konta na Facebooku): "Podczas debaty w Radio Kraków (27 września) zaproponowałem powołanie Stowarzyszenia Gmin położonych na trasie planowanej "Sądeczanki". Stowarzyszenia, które powstanie po wyborach i zrzeszy Gminy niezależnie od tego, kto w nich wygra. Stowarzyszenia ponad podziałami partyjnymi. Stowarzyszenie na rzecz "Sądeczanki". Dziś słyszę, że "Sądeczanka" wybudowana będzie tylko wtedy, gdy wszędzie wybory wygra PiS. A tak przecież nie będzie. Wierzę w to. Podtrzymuję więc, apel by po 21 października wszystkie zainteresowane Gminy powołały proponowane przeze mnie Stowarzyszenie. Apeluję do rządu by pomógł nam, nie dzieląc nas, nie kierując się tym, jakie barwy ma dany samorząd. Jeśli tak się nie stanie, będziemy mieli kolejny argument,jak głosować za rok..." Szkoda, że ograniczony czas odpowiedzi - 1 minuta - nie pozwalał na rozwinięcie wstępnie trafnie zdiagnozowanych problemów i zasygnalizowanych propozycji działań samorządu miejskiego w przyszłości, zmierzających do przyśpieszenia rozwoju Nowego Sącza i Regionu. Widać było, że ograniczenia te uwierały chyba wszystkich kandydatów. Mimo to warto debatować, może w zmienionej formule, a może w mniejszej grupie.
 
Członek sztabu wyborczego Sądecka Lewica Razem
 
Jerzy JANKOWSKI

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem